A je to Tady. Vylezla jsem z vany!

A je to Tady. Vylezla jsem z vany!

Ne že by mi to jindy nešlo. Problém jsem měla jen dvakrát v životě, kdy jsem vypadala (a cítila se) jako velryba v hodně mini akvárku. Těhotná období mám ale za sebou. Přesto mívám s vylezením z vany problém. Spíš psychického rázu. Kdykoliv jsem totiž ve vaně, dostanu myšlénku. Inspiraci. Nápad. A většinou to dopadne tak, že v rámci sušícího programu se mi vysuší i ony geniální (nebo dobré) tipy. Dělala jsem mnoho pokusů, jak situaci zachránit (možná o tom někdy něco napíšu, protože toho bylo dost a neobešlo se to bez potíží, pobavení i ne-pochopení blízkého okolí), ale teprve dnes jsem to udržela. Je to jasné. Ačkoliv je krásné svobodu mít…

KONEC PROKRASTINACE: POTŘEBUJU REŽIM! 

Spravedlivý a přísný. Svoboda je skvělá, i proto jsem se rozhodla žít na volné noze, ale přesto potřebuju hranice. Pořád je vnucuju dětem – můžeš dělat cokoliv, ale… Vocaď – pocaď. A protože mi odplouvají různé skvělé rady, stejně jako zoufalé žádosti o zkušenosti ostatních, je načase s tím něco udělat. Nový rok je k této idee ideální. Snad se neukáže, že spíš idiotský. Rvu si totiž vlasy (a že nemám extra zásobu na jejich mrhání), když se mi některé z nápadů vrací v nejnevhodnějších časech jako při jízdě autem (ne, diktafon nepomohl) nebo ve chvíli, kdy se otvírají dveře do ordinace, kanceláře či jinam, kam musím a chci – hned a neprodleně a bez jakéhokoliv zdržování – jít.

MYŠLENKA NEMYŠLENKA

A když se mi pak v autě, mezi dveřmi a na mnoha jiných nevhodných místech vracejí a následně opět opouštějí, tak pak – v bezpečí – pláču. Nad zmařenými šancemi. A můžu se snažit jakkoliv, vracet se na stejná místa (párkrát na mě dost divně koukali, proč po vyřízení potřebného znovu usedám do čekárny… netušili, že čekám, jestli nenajdu přetrženou nit). Přitom taková blbost, co? Ale nechci být ta, která jen káže vodu… A tak budu kázat i pít víno. Obrazně řečeno. Literárně napsáno. Protože inspiraci mám denně ze všech stran. Kdo má doma dítě, zvíře, manžela nebo návštěvu, tak to pochopí. Třeba pochopíme společně život. Třeba se dobereme toho, jak žít:

JAK ŽÍT HRAVĚ A ZDRAVĚ?!

P.S. nejlépe bez poškození na těle i na duši na počtenou každé pondělí…

Někdy krátce, někdy obsáhleji, tak nějak o (mém) životě... Ale prej to má pár lidí podobně. Tak možná i o jejich životě. Možná i o tom Vašem.
Back To Top