Včera‚ dnes a pozítří

Včera‚ dnes a pozítří

Dorotka. Betynka. Anička. Tři favoritky pro variantu holčičího pohlaví. Nic seriálového, nic podle slavné osobnosti, nic dědičného. Po prvním ultrazvuku bylo jasno. Všechno je jinak. To prostě není Dorotka. Ani žádná jiná předem vymýšlená. Vzala jsem do ruky kalendář. Pěkně od ledna. Po pár měsících (v kalendáři, listování trvalo pár minut) padlo TO jméno.

Jůženka! Odsouhlasil budoucí soujozenec, stajší bjatj. Na jeho objanu dodávám, že než se narodila, naučil se R, asi abychom se mu nesmáli při větě: to je moje sestja Jůženka. Ale je fakt, že jim to zůstalo oběma a dodnes vzpomínáme, jak jsme Jí říkali Juju a Jemu Jája (nevím proč, to asi vymyslela sestja).

Velikonoce lze pojmou různě. Nábožensky. V dnešní době ještě ožehavější téma než jindy. Jarně. Neřešit původ a věnovat se jen beránkům napečeným, vajíčkům namalovaným a pomlázkám napleteným. Anebo ještě ÚPLNĚ jinak. Použít svátky jako inspiraci a uhnout úplně jinam. Já když uhýbám, tak většinou ke knihám. Kdo se mnou sdílí knížky, o těch ví(m), že patří mezi mé nejbližší.

Včera (Květná) neděle byla

Světily se kočičky a palmy. Máte posvěceno? Já v neděli pod posvěcenými ratolestmi dočetla a zároveň doposlechla Každou sedmou vlnu. Pustila jsem si do života tento nový dabl-vjem. Kombinace kniha-audio je lepší než kniha-film. Zůstane vám vlastní NENÁSILNÁ představivost. Představit si však neumím první jarní den 21. března. Letos začalo jaro dvacátého. Do roku 2047 to nebude jinak. Následující rok se posune na 19. březen. A na ten 21. březen coby první jarní den si počkáme až do roku 2102. To se pak poŘádně oslaví. Otázkou je kde.

Dnes je Modré pondělí

Kdo mu chce dát sbohem, může si přečíst Snídani šampionů Kurta Vonneguta nebo mrknout na film s Brucem Willisem. Kdo nechce mít ČTECÍ den, může se začít psychicky připravovat na jarní úklid. Pokud začnete už dřív, tak se to nepočítá, to by nebyl jarní úklid! Pondělí nesnáší spousta lidí. A Garfield. Mně nevadí. Po čase s dětmi se vracím do všednodenních kolejí práce s hřejícími kamny za zády a vrnícím kocourem u nohou. Jen ta představa úklidu mi tohle pondělí nějak kazí…

Pozítří bude Škaredá středa

Nemračit se doporučuji v každém pádě ( = každopádně). Tentokrát uvidím, jestli to zvládnu u čtení. Čeká mě totiž Pravda. A ta nebývá někdy k úsměvu. Ale tahle je Palinova, tak věřím, že to na škaredění nebude. Ať už tedy budete vymetat saze z komína (nedělají to dnes už jen profíci?) nebo si číst nebo cokoliv jiného, tak s úsměvem. Ať vám netuhne na rtech každou následující středu v roce. I když pokud je někdo CELOROČNÍ škarohlíd, možná by to zafungovalo opačně a následující rok by se pak mračil pouze ve středy.

P.S. Komu chybí INSPIRACE na úterý: vymeťte pavoučí sítě. Nebo ty sociální.

Někdy krátce, někdy obsáhleji, tak nějak o (mém) životě... Ale prej to má pár lidí podobně. Tak možná i o jejich životě. Možná i o tom Vašem.
Back To Top